12 września odbył się kolejny turniej Fan Clubów, w którym jako reprezentacja FCBP mieliśmy przyjemność wystąpić.

Fan Club Barça Polska reprezentowały następujące osoby:
Ireneusz Górny (BR), Paweł Ochowiak, Piotr Seweryn, Jarosław Uściński, Jakub "Niro" Woźniak, Piotr "Wisła" Woźniak, Marek "Samuraj" Grzesiuk, Łukasz "Kraja" Krajewski, Marek "Palar" Palarczyk, Przemysław Rus, Tomasz Czarnecki (C).

5. Polnische Borussen

Na pierwszy mecz z fanami Manchesteru United wyszliśmy w składzie: Irek – Piotr S, Paweł – Piotr W, Łukasz – Marek G. Zaczęliśmy dość niemrawo, jednak z minuty na minutę stwarzaliśmy coraz więcej sytuacji, w efekcie czego przeciwna drużyna nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Aż do 15 minuty, kiedy to Manchester wykorzystał rzut wolny sprzed pola karnego i przegrywaliśmy 0:1. Dwie minuty później, bo błędnym wyprowadzeniu piłki przez przeciwników, przejmujemy ją w środku pola i po szybkiej kontrze „Wisła” wyrównuje – 1:1. Ostatnie minuty zdecydowanie przebiegają pod nasze dyktando, czego zwieńczeniem była bramka „Samuraja”, który w ostatniej minucie meczu zmieścił futbolówkę w krótkim rogu. Wygrywamy 2:1 pierwszy mecz!

W drugim meczu fazy grupowej zmierzyliśmy się z sympatykami BVB. Po kilku minutach wyrównanej walki, goście po indywidualnej akcji wychodzą na prowadzenie – kolejny mecze, i znów przegrywamy 0:1. Szybko bierzemy się do odrabiania strat, bo już minutę później, po szybko wznowionym wrzucie z autu i grze kombinacyjnej „Samuraja” i „Wisły” – ten drugi umieszczę piłkę w siatce, i mamy remis 1:1. 8 minut później Borussia znów wychodzi na prowadzenie, jednak szybko podnosimy głowy do góry i za sprawą „Samuraja” i mamy 2:2. Trzy minuty później, po dość wyrównanej grze, wychodzimy w końcu na prowadzenie! Marek Grzesiuk poszukał strzału z daleka, bramkarz odbił piłkę wprost pod nogi „Wisełki” który nie ma w zwyczaju marnować żadnej setki. Prowadzimy 3:2, i najwidoczniej trochę się rozluźniliśmy, bo kilkadziesiąt sekund później BVB szybko wznowiło piłkę z bocznej linii boiska i po krótkiej wymianie podań wyrównuje na 3:3. Obudziliśmy się, na szczęście, jeszcze raz w tym meczu. Po przejęciu bezpańskiej piłki w strefie środkowej, „Wisła” znakomicie znalazł „Samuraja” który umieścił piłkę w pustej bramce. Koniec meczu, wygrywamy 4:3!

Trzecie spotkanie fazy grupowej – i mierzymy się z chłopakami z Valencii. Zaczęliśmy dość pewnie po dwóch zwycięstwach, jednak zimny prysznic przyszedł szybko -  po błędzie bramkarza przy wznowieniu piłki, przejmują ją goście i wychodzą na prowadzenie 0:1. 3 minuty później „Wisła” wziął ciężar gry na siebie, i po solowej akcji wyrównał na 1:1. Idziemy za ciosem, kilkadziesiąt sekund później, w zamieszaniu na połowie przeciwnika, Tomek znajduje niepilnowanego „Palara”, który podwyższa wynik na 2:1! Przez kolejne minuty w pełni kontrolujemy spotkanie, czego dowodem jest kolejna bramka „Samuraja” – prowadzimy 3:1. Po dwubramkowej przewadze, rozluźniliśmy się w kryciu, a Valencia to wykorzystała, przeprowadzając solową akcję, i strzelając na 3:2. Klika minut później, wymiana podań pomiędzy trójką naszych zawodników i w efekcie 4:2 po bramce „Wisły”. W końcówce spotkania goście przeprowadzili kolejną składną akcję, i udało im się zmniejszyć rozmiary porażki. Wygrywamy mecz 4:3.

Ostatni mecz w fazie grupowej, i…kolejny raz przegrywamy 0:1- po zamieszaniu w polu karnym. Taki wynik utrzymywał się zaledwie 4 minuty – kiedy to „Wisełka” podciągnął akcję lewym skrzydłem, i oddał strzał z ostrego kąta, a wyplutą piłkę od bramkarza w siatce umieścił „Samuraj”, 1:1. Kolejne 10 minut zmagań nie przyniosło zmiany rezultatu, aż w końcu po ładnej wymianie kilku podań z pierwszej piłki – Tomek podwyższył prowadzanie na 2:1. Po chwili wychodzimy z kontrą, a „Wisła” solową akcją ustalił wynik meczu na 3:1. Z kompletem punktów meldujemy się w półfinale, gdzie czekają już fanatycy AS Roma.

Półfinał zaczynamy w trochę innym zestawieniu – ze względu na kontuzję Piotra S, w pierwszym składzie wyszedł Jarek. Dość pewni siebie po fazie grupowej, mocno wchodzimy w mecz i bardzo szybko „Wisła” potężnym strzałem daje nam prowadzanie 1:0. 8 minut później, w swoim debiutanckim występie w koszulce FCBP na 2:0 podwyższa Przemek Rus. Idziemy za ciosem, kilka minut później „Wisła” idealnie przymierzył z rzutu wolnego i prowadzimy już 3:0! Minutę później błąd zawodników w murze, i goście również po rzucie wolnym zmniejszają wynik, jest 3:1. Kolejne minuty już przebiegają tylko pod dyktando reprezentacji FCBP, na 4:1 podwyższa Samuraj. Do końca meczy cały czas atakujemy, czego efektem są dwie bramki w ostatnich minutach meczu – na 5:1 podwyższył „Samuraj”, a wynik zamknął „Kraja”. Jesteśmy w finale!

W meczu o złoto, naprzeciwko nas stanęła drużyna kibiców Bayernu Monachium. Po odśpiewaniu hymnów obu zespołów, którym dana drużyna kibicuje, zaczynamy. Goście od początku narzucili swoje warunki, a już w 3 minucie wyszli na prowadzenie po składnej akcji. Przez następne 8 minut w zasadzie bardziej broniliśmy niż stwarzaliśmy sytuacje, co pokazuje jak mocną ekipę mieliśmy naprzeciw siebie. Irek dwoił się i troił w bramce, ale Bayern strzelił kolejne dwie bramki, w efekcie czego przegrywamy 0:3. W końcówce spotkania Palar zmniejszył wymiary porażki. Koniec meczu, Bayern zasłużonym Mistrzem Polski Fan Clubów! Na koniec warto wspomnieć, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Irek Górny.

Po uroczystym wręczeniu pucharów oraz medali, wykonaliśmy serię pamiątkowych zdjęć. Następnie przyszedł czas na świętowanie... :)

Poniżej przydatne linki do zobaczenia relacji z turnieju oraz poszczególnych meczy: