Informacje na temat reprezentacji

Rok 2009 to chyba najpiękniejszy okres w historii FC Barcelony. Olśniewająca gra podopiecznych Pepa Guardioli została zwieńczona w grudniu zdobyciem Klubowego Mistrzostwa Świata i zakończeniem tego roku ze wszystkimi możliwymi trofeami. Jednak dla FCBP ostatni miesiąc 2009 roku był historyczny również z innego powodu. Na odbywający się corocznie Grudniowy Turniej Trójek Piłkarskich w Kielcach została powołana pierwsza kadra naszego stowarzyszenia. Wtedy również zadebiutowały reprezentacyjne stroje, które w następnych latach doprowadzały do szewskiej pasji zawodników przeciwnych drużyn. Turniej w Kielcach zakończył się dla nas już na etapie rozgrywek grupowych, jednak tutaj również miała potwierdzenie maksyma, że „sukces rodzi się w bólach”.

 

W ciągu następnych lat Reprezentacje FCBP można było spotkać w różnych zakątkach naszego kraju, gdzie odnosiliśmy liczne sukcesy, jak I miejsce w Turnieju Fanklubów Drużyn Zagranicznych w Chorzowie czy Jaworznie. Naszych zawodników można również spotkać co roku w Turnieju Kibiców „Gramy z sercem”, który rozgrywany jest w Trzciance.  Największy sukces,  jakim może poszczycić się reprezentacja naszego fanklubu to I miejsce podczas turnieju we Frankfurcie w Niemczech, gdzie rywalizowaliśmy z fanklubami z różnych zakątków Europy. 

 

Pomimo, iż na przestrzeni ostatnich lat udało nam się osiągnąć wszystkie te sukcesy, nie zapomnieliśmy, że najważniejszą istotą jest dobra zabawa i integracja z innymi członkami zarówno naszego, jak i innych fanklubów. Dlatego też selekcja jest u nas ciągle otwarta i każdy ma szansę reprezentować FCBP. Wszyscy z zawodników przeszli podobną drogę i również zaczynali „od zera”. Podstawowym obowiązkiem, by dostąpić zaszczytu, jakim niewątpliwe jest reprezentowanie FCBP jest aktywne uczestnictwo w życiu naszej penyi, regularne pojawianie się na zlotach oraz  czynny udział w turniejach organizowanych przy okazji praktycznie każdego zjazdu. Zmieniona w 2014 roku formuła Turniejów przy okazji zlotów na Gran Derbi ma jeszcze bardziej ułatwić szansę do zaprezentowania swoich umiejętności. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, byś to Ty w następnym turnieju wystąpił jako członek reprezentacji Fan Club Barca Polska.

 

 

Dane kontaktowe

Sprawami dotyczącymi reprezentacji zajmuje się Tomasz Czarnecki.
Kontakt:

  • tel. 507 191 353
  • email: t.czarnecki@fcbp.pl

12 września odbył się kolejny turniej Fan Clubów, w którym jako reprezentacja FCBP mieliśmy przyjemność wystąpić.

Fan Club Barça Polska reprezentowały następujące osoby:
Ireneusz Górny (BR), Paweł Ochowiak, Piotr Seweryn, Jarosław Uściński, Jakub "Niro" Woźniak, Piotr "Wisła" Woźniak, Marek "Samuraj" Grzesiuk, Łukasz "Kraja" Krajewski, Marek "Palar" Palarczyk, Przemysław Rus, Tomasz Czarnecki (C).

Czytaj więcej

Nasza kadra zagrała pod koniec stycznia w ogólnopolskim turnieju. Zapraszamy na relację autorstwa Jacka Wójcika. Czytaj więcej

W ostatnią sobotę lutego w Jaworznie odbyła się kolejna edycja nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Futsalu Fan Clubów drużyn zagranicznych. Również tym razem nie mogło zabraknąć na nich reprezentacji Fan Club Barca Polska, stałego uczestnika tej imprezy, drużyny rozpoznawalnej na polskim rynku stowarzyszeń klubów zagranicznych oraz ubiegłorocznego zwycięzcy. Czytaj więcej