Ze względu na rosnącą wśród Członków Stowarzyszenia Fan Club Barça Polska popularność na "bycie FIT" i spędzanie czasu w ruchu, pragniemy zaprezentować Wam nowy projekt mający na celu integrację osób zrzeszonych w FCBP i promowanie spędzania wolnego czasu na uprawianiu sportów.

Zależy nam na tym, żeby Członkowie Stowarzyszenia biorący udział w wydarzeniach sportowych informowali nas o swoich planach, co pozwoli na nagłośnienie sprawy poprzez media społecznościowe. Za cel stawiamy sobie integrowanie fanklubowiczów połączonych sportową pasją, umożliwienie im łatwego kontaktu ze sobą oraz tworzenie w ramach poszczególnych imprez całych grup reprezentantów.

Istotna jest identyfikacja z klubem FC Barcelona i Fan Club Barça Polska. Poczucie tożsamości z Barcelonismo jest sprawą nie tylko ważną , ale również przyjemną - gdy przełamujesz swoje granice w otoczeniu osób dzielących wspólne pasje, łatwiej pokonać kolejne przeciwności. Aby podkreślić swoje sympatie proponujemy zabierać na podobne imprezy ubrania i gadżety związane z Barceloną.

Zima w Polsce to nie jest dla większości z nas czas wzmożonej aktywności fizycznej. Aura na zewnątrz nie sprzyja, a czasem wręcz bardzo zniechęca czy uniemożliwia np. długą jazdę na rowerze.

Niektórzy na ten czas porzucają wszelkiego rodzaju aktywności na rzecz ciepłego koca i TV, inni uspokajają nieco sumienie na siłowni.

Jest jednak grupa osób co do której możemy być pewni, że zima, a szczególnie początek 2016 roku to czas wzmożonej pracy.

Reprezentacja FCBP Active Team solidnie przygotowuje się do maratonu w Barcelonie, który startuje dokładnie za dwa miesiące od dziś.

 

  Czytaj więcej

 

 

Zurich Marató de Barcelona rozgrywany jest od 1978 roku, kiedy to jeszcze nazywał się Katalońskim Maratonem (Marató de Catalunya).

Co roku na królewskim dystansie w marcu w Barcelonie melduje się zawsze ponad 10 000 tysięcy uczestników.

W ostatnich latach w tym biegu wśród mężczyzn i kobiet zwyciężali zawodnicy z Kenii i Etiopii. Ostatnim Europejczykiem, który minął metę jako pierwszy z czasem 2:10:53 był Hiszpan Alberto Juzdado w 2003 roku, a wśród kobiet Szwedka Josephine Ambjörnsson, która triumfowała 4 lata temu z czasem 2:45:31

Start i meta maratonu usytuowane są przy Plaça Espana, niedaleko La Font màgica. Trasa przebiega po płaskim terenie i obfituje w piękne widoki, ponieważ wytyczona jest w ten sposób, aby pokazać najważniejsze i najbardziej atrakcyjne punkty w mieście. W przyszłym roku już na szóstym kilometrze biegacze oraz kibice będą mogli podziwiać Camp Nou, a także między innymi Sagrada Familia, Arc de Triomph czy Port Olimpic.

  Czytaj więcej

25 lipca w biegu Powstania Warszawskiego weźmie udział kilkoro naszych członków.

Wystartują Seba, Krebsik, Karina, Konrad, Glober i Barman i może jeszcze inni nasi członkowie.

Zachęcamy do aktywnego dopingu i wsparcia dla naszych biegaczy.

Więcej na temat biegu znajdziecie tutaj